Boże Narodzenie z Comeniusem - Zespół Szkół w Wyszatycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Boże Narodzenie z Comeniusem

Projekty Unijne > Comenius


Czas świat Bożego Narodzenia


Mając na uwadze, iż Comenius to projekt, który zakłada uczenie się od siebie i o sobie, tak więc uczniowie naszej szkoły z grupy projektowej postanowili przybliżyć tradycje i zwyczaje obchodzenia Bożego Narodzenia w krajach partnerskich. Chętne osoby przedstawiłyna spotkaniuprojektowym prezentacje multimedialne i opowiedziały o tym jak obchodzi się święta w Wielkiej Brytanii, Turcji i Hiszpanii. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy, mogliśmy porównać polskie tradycje świąteczne z tymi z innych krajów. Tym sposobem dowiedzieliśmy się więcej o sobie.   

Święta to również czas życzeń, na spotkaniu projektowym uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne z życzeniami dla kolegów i koleżanek ze szkół partnerskich.
My również otrzymaliśmy życzenia świąteczne zarówno w formie elektronicznej, jak i w formie tradycyjnej. Od kolegów z Wielkiej Brytanii otrzymaliśmy również książkę z opowiadaniami świątecznymi, pięknie ilustrowaną. Ta korespondencja sprawiła nam i naszym uczniom wiele radości.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego