Otrzęsiny klasy I gimnazjum 2013 - Zespół Szkół w Wyszatycach

Menu główne:

Otrzęsiny klasy I gimnazjum 2013

Otrzęsiny klasy I gimnazjum 2013

Dnia 30 października 2013 roku w naszej szkole świętowaliśmy tradycyjnie „ Święto Pieczonego Ziemniaka”, które w tym roku przybrało formę wspólnych gier i zabaw na terenie szkoły. W różnych konkurencjach sportowych sprawdzali się zarówno najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0 – III szkoły podstawowej pod opieką wychowawców oraz nauczycielki wychowania fizycznego – pani E. Rzeźniczek, jak również uczniowie klas IV – VI. Konkurencje były różnorodne, ale nasi uczniowie dzielnie sobie radzili. Strudzeni sportowymi zmaganiami wszyscy uczestnicy święta częstowali się kiełbaską z grilla, przygotowaną przez wspaniałych rodziców.

Potem kolej przyszła na uczniów gimnazjum, a szczególnie na klasę pierwszą, gdyż tradycyjnie podczas święta pieczonego ziemniaka przedstawiciele samorządu uczniowskiego z klas najstarszych przygotowują dla pierwszaków „ otrzęsiny”, podczas których uczniowie klasy I wraz z wychowawcą muszą udowodnić, że są godni nosić miano uczniów gimnazjum i muszą sprawdzić się w różnych dziedzinach. Konkurencji było bardzo dużo, ale zabawy i śmiechu jeszcze więcej. Pierwszoklasiści udowodnili, że są pomysłowi ( przygotowali rewelacyjną prezentację swojej klasy), odważni, męscy, mądrzy i zręczni. Na dodatek mają wyjątkowego wychowawcę, który również dzielnie sobie radził. Wszystkim zmaganiom przyglądali się uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście – uczniowie szkoły podstawowej w Bolestraszycach wraz z opiekunem – panią M. Niedźwiedź. Uczniowie klasy I otrzymali certyfikaty, a potem przyszedł czas na zasłużony posiłek. Wszyscy świetnie się bawili.