Projekt „ Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności” - Zespół Szkół w Wyszatycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt „ Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności”

ArchiwumUczniowie Gimnazjum Kinga Bal – kasa II oraz Jakub Gradowski – klasa III  brali udział wspólnie z  p. AndżelikąGoraś oraz p. Anną Mazur - Szczur w dniach od 2 do 5 października 3013 r. w szkoleniu zorganizowanym przez Polską Akcję Humanitarną w ramach realizacji projektu „ Aktywne Szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności”, które miało miejsce w Krakowie.

Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach organizowanych przez trenerów PAH oraz w licznych spotkaniach z pracownikami PAH pochodzącymi z Kenii, mieli możliwość kontaktu z przedstawicielami niemieckiej organizacji „arche noVa” z Drezna, uczestniczyli w prelekcji filmu „ Życzymy Państwu smacznego” oraz licznych konferencjach poświęconych tematowi globalizacji, współzależności oraz tematowi głodu na świecie.

Owo szkolenie jest początkiem realizacji w naszej szkole Polsko – Niemieckiego projektu realizowanego przy ścisłej współpracy z PAH : „Aktywne Szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności” Projekt jest elementem programu „ Szkoła Humanitarna” , po projekcie szkoła otrzyma certyfikat „ Szkoły Humanitarnej”.


Polsko – Niemieckie seminarium w Warszawie


W dniach 27 luty – 1 marca 2014 r. w ramach realizacji projektu „ Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności” pani Andżelika Goraś, koordynator projektu w naszej szkole,  uczestniczyła w polsko – niemieckim seminarium w Morach pod Warszawą. Na seminarium przybyli nauczyciele z całej Polski ( z 30 szkół uczestniczących w projekcie), jak również nauczyciele z Niemiec oraz przedstawiciele niemieckiej organizacji Arche nova. Podczas seminarium mieliśmy możliwość wymiany doświadczeń oraz pomysłów. Seminarium odbywało się na półmetku realizacji projektu, tak więc każdy nauczyciel podzielił się tym co udało się zrealizować w jego szkole w pierwszym semestrze. Podczas spotkania dyskutowaliśmy również, jak treści edukacji globalnej wpisują się w realizację podstawy programowej we współczesnej szkole. Wyjechaliśmy z Warszawy pełni optymizmu i zapału do dalszej pracy w projekcie.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego