Wybory samorządu 2016 - Zespół Szkół w Wyszatycach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wybory samorządu 2016

Galerie


Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/16


Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym odbyły się 30 września 2016 r.
Mając na uwadze coraz lepsze przygotowanie wyborów oraz kampanii wyborczej przystąpiliśmy do akcji „ SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.  
W ramach kampanii wyborczej kandydaci przygotowali plakaty, na których zaprezentowali zarówno siebie, jak i  swoje programy wyborcze. W ostatnim tygodniu przed wyborami odbyła się debata z udziałem wszystkich uczniów szkoły. Kandydaci zaprezentowali się, a następnie uczniowie przystąpili do zadawania im pytań. Osoba prowadząca debatę czuwała nad jej sprawnym przebiegiem. Kandydaci mogli bezpośrednio ustosunkować się do omawianych problemów oraz swoich obietnic wyborczych.
Dnia 30 września 2016 roku odbyły się wybory. W odpowiednio przygotowanym lokalu wyborczym komisja w składzie:  Julia Skupień, Anna Kowal, Anna Rodzeń, Karolina Barszczak przygotowała stoliki do głosowania umożliwiające swobodne oddawanie głosu. Komisja urzędowała przy specjalnym stole, do którego kolejno podchodzili wyborcy podpisując listę  i otrzymując kartę do głosowania.  Przy stoliku oddawali głos. Dzięki takiej formie wyborów uczniowie podeszli do nich z dużą powagą i odpowiedzialnością. Komisja wykazała się   dużym profesjonalizmem. Tegoroczne wybory stały się prawdziwą szkołą demokracji, którą chcemy kontynuować.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego